Zdravšie ja = šťastnejšie ja ?

Dnes by som vám rada napísala o jednej našej dôležitej životnej zmene. O zmene, ktorá sa týka najmä nášho zdravia, energie a v neposlednom rade našej hmotnosti. Pod slovným spojením naša hmotnosť myslím váhu moju a môjho milovaného manželka. Drobec je s váhou v poriadku :).

Je asi polovica januára, keď mi môj pán manželko povie, že u jedného svojho kamaráta na Facebooku videl ročné chudnutie – veľkú premenu. Bolo to pod vedením Sveta zdravia a prvá prehliadka nestojí takmer nič. Na prvej prehliadke bude človek premeraný, odvážený a bude zhodnotený jeho celkový zdravotný stav vo všeobecnosti. Táto myšlienka sa mu páči, preto nás objednáva na konzultáciu. Mne sa tento nápad vôbec nepáči, načo budeme niekomu platiť za to, aby mi povedal, či mám, alebo nemám v tele veľa tuku. V podstate som postavou tak akurát. Alebo nie? Viem, že som poslednú dobu trochu zanedbávala poriadnu stravu a aj som niečo pribrala, ale ešte to nie je na konzultáciu u odborníka. Jeho argument znie, že to je najmä pre neho.

Koncom januára preto sedíme v Liptovskom Mikuláši vo Svete zdravia, kde sa postavíme na niečo, čo vyzerá ako váha, ale okrem váhy to vie vyhodnotiť aj stav vody, tuku, svalov a neviem čoho ešte. Hm.. zase som čosi pribrala… Ale ja to určite vypotím pri rýchlych prechádzkach s kočíkom! Neskôr nám výživová špecialistka kladie niekoľko otázok. Bolo ich dosť. Vysvetľuje nám, aké výsledky nám z tejto vstupnej prehliadky vyšli. Som celkom zhrozená, ale v tej chvíli si prisahám sama pred sebou, že svoju stravu upravím. Moje výsledky vyšli na hrane medzi zelenými a oranžovými číslami, niektoré boli čisto oranžové, ale manželkove boli poväčšine červené. (zelené = dobré, oranžové = upozorňujú, že telo potrebuje zmenu, červené = telo potrebuje okamžite zmenu)

Výživová špecialistka nám ukazuje 3 programy, do ktorých sa môžeme zapojiť na redukciu váhy, vysvetľuje, ako fungujú. Na základe krvnej skupiny a výsledkov z krvi vedia lekári zistiť, ktoré potraviny sú pre nás vhodné, nevhodné a neutrálne. Na základe toho nám nastavia jedálniček, ktorý treba dodržiavať, každé 2-3 týždne budeme chodiť na preváženie a zistenie, ako sa naša váha zmenila a budeme postupovať ďalej.

Keďže vám to tu teraz píšem, asi chápete, že sme sa nakoniec do programu zapojili. Manželkove odhodlanie. Podľa toho, akú váhu by sme chceli dosiahnuť a aké zdravotné problémy by sme chceli riešiť sme boli zaradení do programu ja na 3 mesiace a manželko na rok. Aby bolo jasné, nejde o žiadne drastické diéty. Nikdy som niečo také nepodporovala a ani podporovať nebudem. Ide o celkovú zmenu životného štýlu s ohľadom na to, že pokiaľ sa niekomu naozaj nechce chodiť cvičiť, tak nemusí. Napríklad môj manželko. Nenútia ho chodiť cvičiť, keďže na to nemá energiu a čas. Ja som začala chodiť 1-2x týždenne na jógu. Ide o správne stravovacie návyky, po ktorých jojo efekt nepríde. Nemá prečo, pretože jeme normálne.

Ale aby som sa dostala k pointe. Je polovica marca a ja na sebe vidím výsledky. Váha ide pomaly dolu, cítim sa lepšie, sviežejšie, mám viac energie. U manželka úplne zmizlo pálenie záhy s ktorým mal veľké problémy, upravil sa mu srdcový tep a schudol naozaj dosť kíl. S manželkom sa motivujeme navzájom (hlavne on motivuje mňa, naozaj ho obdivujem za jeho pevnú vôľu, ja takú nemám). Preto mi napadlo, či by ste chceli byť pri tejto našej premene. Jedná sa hlavne o moju premenu, keďže ja s vami komunikujem, ale pár slov môžem povedať aj o manželkovi. Pokiaľ jeme spolu, stravu máme 90% rovnakú a za týždeň a pol ideme na ďalšiu kontrolu.

Nechajte mi pod príspevkom komentár, alebo mi napíšte do správy na Instagrame, či by vás zaujímalo, ako postupujeme, čo jeme a ako to všetko zvládame :). Mohli by sme si tak vzájomne predávať skúsenosti :).

Ďakujem za pozornosť

Vaša N

Scroll Up