Pred pár dňami ste mohli na mojom instagrame vidieť, že mi prišiel balíček kozmetiky. Povedala som vám, že už sú to 2 roky, ale uvedomila som si, že je to len rok a pol, čo túto kozmetiku objavujem. Rok a pol sa dá objavovať, pretože táto kozmetika má taký široký sortiment a stále ho obmieňa, že neviem, kedy budem môcť hrdo vyhlásiť, že som vyskúšala všetko. Asi nikdy, pretože jednou z vecí, ktoré táto kozmetika ponúka, sú bomby do kúpeľa, kúpeľové oleje a kúpeľové peny. A u nás doma nemáme vaňu normálnych rozmerov, kde by som sa zmestila a mohla ich odskúšať. Tak asi preto 😀 .

Je pre mňa celkom zvláštne o tejto firme rozprávať ako o kozmetike, aj keď to kozmetika v skutočnosti je. Ale príde mi to až príliš obyčajné, preto sa dohodnime, že sa budeme baviť o značke LUSH. Tak. Teraz je to už správne :).

Na úvod (širší úvod, ako to tak po sebe čítam) by som rada poznamenala základné veci. A to, že je to kozmetika vegánska/vegetariánska, čerstvá, ručne robená, netestovaná na zvieratách. Ja si 100% nezakladám na prírodnej kozmetike, aj keď sa mi väčšinou potvrdilo, že je lepšia, ako tá „chemická“, no doma mám aj pár značiek, ktoré sa označením prírodná určite pýšiť nemôžu. Jednoducho používam to, čo je dobré pre moju pleť a čo si práve pýta.

LUSH väčšinou nakupujem cez ich český e-shop a vyberám si hlavne podľa recenzií iných ľudí, alebo recenzií na stránke. Takže idem vždy do veľkého risku, aj keď sa mi ešte asi nestalo, že mi produkt nesadol.

Teraz by som vám rada V SKRATKE ukázala a spomenula všetky produkty, ktoré som vyskúšala (a na ktoré si spomeniem). Berte to ako takú „malú prehliadku“ s komentárom založeným na mojich pocitoch. Nebudem sa tu hrať na experta a určite vás nebudem zahlcovať odbornými zloženiami, ktorým vôbec nerozumiem, no pre lepšiu predstavu vône vám spomeniem aj hlavné zložky :).

V prvom rade by som asi začala maskami na tvár, pretože tých mám najviac.

Ako prvú určite spomeniem Brazened honey – bola to moja prvá maska na pleť tejto značky a veľmi ma prekvapilo, že sa musí uschovávať v chladničke. Je to preto, aby sa „nepokazila“. Čo sa vône týka, tak na vôňu LUSH produktov som si zvykala veľmi dlho, ale nakoniec sa mi začali páčiť :). Táto maska je rozžiarujúca s medom, zázvorom a limetkou. Za mňa veľmi príjemné, chladivé osvieženie.

Ďalšia maska, ktorá si našla svoje miesto u nás v kúpeľni je Mask of magnaminty. Je oveľa väčšia ako ostatné masky a samokonzervačná sa nemusí skladovať v chladničke. Jedným dychom, je to moja obrovská záchrana vždy, keď vidím, že sa moja pleť vracia naspäť do puberty :D. Vonia krásne po mäte.

BB seaweed je maska s presne takým zložením, ako by sa od nej očakávalo. Sú v nej kúsky morských rias, med, ruže a aloe vera. Skladuje sa v chladničke a je výborná na upokojenie pleti.

Don’t look at me je kategória sama o sebe. Manželko sa mi vždy smial, že vyzerám ako šmolko. Pretože je krásne sýto modrá :D. Veľa LUSH masiek má aj pílingové čiastočky a táto nie je výnimkou. Citrónová šťava, mletá ryža, tofu a maslo muru muru pleť krásne rozžiaria.

A to najlepšie na koniec je maska Cupcake. Marocké bahno, kakaové maslo, vanilka a mäta. Na zjedenie, presne ako cupcake :).

Pri pleti by som ešte ostala. V najnovšom balíčku mi prišla aj čerstvá čistiaca roláda Angels on bare skin a ja som si ju zamilovala. Asi preto, lebo z nej cítiť levanduľu a po odlíčení pleť krásne vyčistí.

Posledný pleťový produkt je krém Imperialis. Dosť som váhala, či si kúpiť Imperialis, alebo Enzymion. Enzymion by mal byť na mastnejšiu pleť a Imperialis na pleť, ktorá nevie, čo potrebuje. Keďže som mala v zime zmiešanú pleť a na lícach suché šupinky, voľba bola jasná. A vybrala som skvele. Šupinky mi zmizli a pleť nemám vôbec mastnú.

Mojim prvým produktom, ktorý som od LUSH vyskúšala, je telový púder Silky underwear. Mám ho dodnes. Aj keď sa to nezdá, tých 60g sa míňa pomaly :). Jazmín a kakaové maslo sú pre mňa dokonalou kombináciou. Trochu som sa bála, ako sa mi bude s púdrom narábať, ale je to podľa mňa ešte jednoduchšie ako s krémom. Aj keď mám sem-tam pod sebou zaprášený uterák :).

Ak ste niekedy váhali, či vyskúšať telový kondicionér, určite vám ho odporučím! Ten najvoňavejší Snow fairy, s ktorým mám pocit, že sa natieram cukrovou vatou :D. Je perfektný pokiaľ viete, že sa vám po skončení sprchovania nebude chcieť natierať krémom. Jednoducho sa v sprche umyjete gélom/krémom a potom sa natriete kondicionérom, ktorý po chvíli opláchnete. (odkaz som nenašla, možno tento kondicionér LUSH ešte bude vyrábať neskôr)

Ďalšia vec, ktorú som odskúšala je sprchový gél Happy hippy. Klasický sprchový gél s grepom, ktorý je perfektný najmä na svieži ranný štart :).

Skúšala som aj deodoranty. Konkrétne tuhý Aromaco a púdrový The Greeench. Ak by som ich mala porovnať, tak určite je praktickejší tuhý, ako púdrový. Pretože ako som spomínala aj pri telovom púdri, zvyšky ostávajú aj všade dookola. Aspoň zo začiatku používania. Potom som si už našla spôsob, ako na to.

Krém na vlasy R&B, ktorý mi dávnejšie prišiel ako vzorka a drží dodnes. Nanáša sa na suché vlasy do dĺžok a na končeky, krásne vonia, hydratuje a stačí ho len veľmi málo.

A to najlepšie na koniec, masažítko Tender is the night. Nie pre mňa, ale pre našu malú veľkú lásku. Odkedy mi prišiel balíček, neviem sa dočkať, až ho po každom kúpaní celého ponatierame. Nádherná jemná vôňa a potrebná hydratácia. V rukách sa jemne roztopí a aj napriek tomu, že masažítko používame denno-denne, nemám pocit, že by z neho dramaticky ubúdalo. Sama som zvedavá, koľko vydrží.

Toto sú zatiaľ všetky produkty (na ktoré som si spomenula). Možno ste si všimli, že mám obaly aj zo starších masiek na tvár. Nie je to pre to, že by som bola vášnivý zberateľ :). LUSH dbá na životné prostredie, preto sú kelímky recyklovateľné. A ako malú motiváciu, keď donesiete do predajne LUSH 5 obalov so symbolom, ktorý je na fotke, dostanete čerstvú pleťovú masku zadarmo. To chcem! Preto si kelímky odkladám a keď pôjdeme do Prahy (alebo tam pôjdu naši kamaráti), tak im pekne strčím 5 kelímkov do rúk a naspäť mi prinesú pleťovú masku :D.

Pokiaľ ste mali niekedy nejaké pochybnosti a otázky, tak verím, že som vám na všetky zodpovedala. Bodaj by nie keď z tohto článku by sa dala vydať aj kniha, aký je dlhý. A pokiaľ budete mať stále nejaké otázky, tak viete, čo máte robiť. A ak ste dočítali až do konca, mám pre vás malé prekvapenie – zajtra vyhlásim malú súťaž 🙂

Prajem vám krásnu a voňavú Veľkú noc!

Vaša N