Viete, ktorý je môj najobľúbenejší deň v týždni? Sobota. A prečo? Lebo je to deň, kedy raňajkujeme všetci spolu lievance! Nepredstavujte si, prosím, rozprávkovú rodinku, kde všetci traja sedíme šťastne za stolom, kŕmime sa navzájom a ročné dieťatko sa krásne smeje 😀 . U nás to vyzerá tak, že ja pripravím 21 lievancov (3 panvice). No kým dorobím posledné, prvé sa zjedia. Musím chystať rýchlo, pretože chlapci sedia na stoličkách a ten menší vykrikuje HAM HAM, až kým niečo nedostane do úst. Ten väčší nevykrikuje nič, lebo má plné ústa lievancov. Takže im naplním žalúdky a potom sa najem sama, keď sa oni po raňajkách odídu hrať. Toľko k našej rodinnej idylke.

Ale poďme si predstaviť recept. 1-2-3 preto, lebo lievance sú len z 3 surovín – pohánková múka, banány a vajcia. Recept je veľmi rýchlo zvládnuteľný. A názov 3 rýchle lievance by vyzeral divne.

Takže. Na 21 lievancov pre 2 a pol človeka potrebujeme:

3 stredne veľké banány

3 celé vajcia

2 PL pohánkovej múky na zahustenie

Tyčovým mixérom zmixujeme banány a vajcia, pohánkovú múku dosypeme len na zahustenie. Cca 2 PL, uvidíte sami. Ja ešte rada striedam navyše prísady na ozvláštnenie chuti (citrónová šťava, mletá škorica, perníkové korenie,…), no vôbec nie sú potrebné a lievance sú výborné aj zo základných 3 surovín.

Lievance vyprážam na prepustenom masle Ghi (dostať v DM, no teraz som si obľúbila aj Ghi z Domu zdravia Naureus).

Na konci už len lievance podávame s čímkoľvek, čo vám chutí. Ovocie, orechy, javorový sirup, biely jogurt, grécky jogurt, tvaroh,…

Na záver by som už len rada dodala, že dúfam, že sa vám bude viac páčiť uverejňovanie receptov tu na blogu. Ja sa môžem viac rozpísať a pre vás to môže byť praktickejšie. Dajte mi vedieť! 🙂

Dobrú chuť.

Vaša N