“Prestaň snívať a vráť sa do reality…”

Dnes drobček zaspal rýchlo. To pre mňa znamená chvíľu času na relax. Preto si na tvár nanesiem masku a sadám si do kresla. Môj manželko tiež oddychuje, ale iným – chlapčenským spôsobom. Naplno využíva darček, ktorý si nečakane našiel pred 2 rokmi pod stromčekom. Veľmi dlho o ňom sníval, ale nemyslel si, že sa mu jeho želanie tak rýchlo splní. O to úprimnejšie bol prekvapený, keď si pod stromčekom našiel Xbox.

V takýchto momentoch sa ponorím do svojich myšlienok a snívam. O malých aj veľkých veciach. Analyzujem, čo sa zmenilo za posledný týždeň, mesiac, rok. Porovnávam a hľadám, koľko z mojich snov sa mi splnilo a koľko zatiaľ nie. Píšem zatiaľ len preto, lebo viem, že raz sa mi všetky moje sny splnia. Presne na to teraz myslím. Čo sa stane, keď si splním všetky sny, o čom budem snívať potom? Jasné, že niečo bude. Stále sa dá o niečom snívať… Zrazu sa zastavím a pomyslím si: „Prestaň snívať a vráť sa do reality, nemôžeš mať všetko…“

Už sa vám to niekedy stalo? Že ste snívali o veciach, ktoré sa vám zdali byť také veľké, že ste si pomysleli, že niečo také sa nikdy nemôže stať? Pretože mne sa to niekedy stáva. A myslím si, že presne toto je ten pocit, ktorý ma od mojich snov drží o krok ďalej. Niekedy to naozaj vnímam, že ľudia sa boja snívať vo veľkom. A boja sa venovať týmto myšlienkam svoju energiu. Nebudem písať o tom, že je to zlé, prečo si nedopriať a podobne… Pretože si myslím, že je to prirodzené. Myslím to s tým strachom z veľkých vecí a veľkých životných rozhodnutí. O kroku do neznáma. To je presne ako s pôrodom. Nebála som sa kvôli bolesti. Bála som sa preto, lebo som nevedela, čo ma čaká. Ale prišlo to a musela som to prekonať. A na konci celého kroku do neznáma ma čakalo jedno krásne, 50 centimetrové prekvapenie, ktoré mi bude robiť radosť celý život – aspoň dúfam :D.

K tejto myšlienke sa mi viaže aj jeden krásny citát od Stephena Hawkinga: „Nech sa zdá život akokoľvek ťažký, vždy je niečo, čo môžeš robiť a uspieť v tom. Pokiaľ je život, je aj nádej.“

Chcela som tým len povedať, vlastne tak trochu povzbudiť seba aj vás, aby sme sa nebáli snívať aj vo veľkom. Snívajme o tom, kým chceme byť, čo chceme robiť,… ale úprimne. Takým spôsobom sa nám to podarí. Urobme niečo pre svoje sny. Pretože sny sa plnia. Naozaj!

Vaša N

Scroll Up