Môj život je skvelý, nie dokonalý

Predstavte si 20 ročnú maminku s dokončenou školou a titulom, vždy usmiatym manželom, ambicióznu, vždy plnú života a pozitívnej energie, s jeden a pol ročným bábätkom, ktoré zaspáva na povel, neplače, nekričí, nehádže sa o zem, nerobí žiadny bordel, s vždy dokonale upratanou domácnosťou, upravenú, vždy usmiatu a nad vecou, ktorej jediný problém je, kam sa s rodinou cez víkend opäť vyberie na výlet.

Ak ste si predstavili niekoho konkrétneho, skontaktujte ma s ňou prosím. Pôjdeme na kávu a spýtam sa jej, aké berie tabletky.

Ako som už niekoľkokrát písala, mám rada svoju prácu, ale to neznamená, že ma neunavuje. Cez víkend sme odštartovali našu „pracovnú sezónu“ zorganizovaním Majstrovstiev Európskej únie mládeže v šachu. Je celkom vtipné to takto písať, pretože prípravy prebiehali oveľa, oveľa dlhšie. Niekoľko mesiacov som namiesto spánku v noci pracovala, pretože som sa cez deň snažila venovať drobcovi. Bola som dlhodobo unavená a čím bol turnaj bližšie, tým viac som cítila tlak a nervozitu, či bude všetko dobre pripravené. Ale to je prirodzené. Počas trojdňových majstrovstiev, kde hralo viac ako 400 detí, som bola unavená desaťkrát viac. Od rána do večera sme stále niečo riešili, pre mňa bolo časovo náročné všetko zvládnuť, drobca strážila moja mamina a z toho som mala ešte väčší stres. Večer som sa vracala domov neskutočne unavená, no nemohla som ísť spať. Musela som aspoň trochu upratať a pripraviť našu domácnosť na nasledujúci deň. Nehovoriac o tom, že ma ničili výčitky, že nie som s drobcom. A týmto turnajom sa naše leto len začalo!

Tak. Tu je odpoveď na vaše otázky, prečo som poslednú dobu tak málo aktívna a prečo nepíšem. Nejde o to, že by som sa s vami nemala o čo podeliť. Ide len o to, že na to absolútne nemám čas. Presne toto sa stalo minulý rok, keď sme sa vrátili z cesty po Európe. Vrátili sme sa do pracovnej reality a ja namiesto toho, aby som vám ukázala skutočnosť, som radšej prestala byť aktívna.

Aj napriek tomu, o čom to tu celé je, si však myslím, že mám skvelý život. Aj keď sa stále nesmejem, sem tam ma vytáča manžel, ktorý je v práci omnoho dlhšie, ako sľúbi, niekedy nemáme nič poriadne navarené, drobec protestuje,… ale upratané musí byť vždy! Na to som príliš veľký pedant :D. To, že som so svojim životom spokojná aj napriek tomu, že nie je každý deň ružový je mojim nastavením mysle, za ktoré som vďačná, pretože asi práve vďaka nemu som sa ešte nezbláznila.

Len tým chcem povedať, že je naozaj v poriadku byť unavený, nestihnúť si umyť vlasy, zúriť, keď sa niečo nedarí a zjesť kilo čokolády na upokojenie. Robíme to asi všetci ale len málokto sa tým verejne pochváli :D.

Vaša na najbližšie mesiace odpísaná N

PS: Ale toto naše rodinné video ma vždy dostane! Od kedy ma prvýkrát dojalo, vždy ho pozerám s obrovskou láskou a pocitom, že mám pri sebe svojich najmilovanejších ľudí 🙂

PS 2: Kvalita tohto článku = počet vyspatých nocí 😀

Scroll Up