Tento rok to bolo o trošku náročnejšie. Museli sme zistiť, kedy bude mať manželko voľno v práci a nakombinovať ku tomu všetky naše letné aktivity aby sme vedeli, kedy sa máme tešiť. Hovorím o našej v poradí už druhej ceste autom po Európe, no tentokrát sme všetci o rok starší. Aj drobček. A to znamená, že už tak dlho, ako minulý rok v aute neobsedí. Alebo sa mýlim?

To, že sme vedeli dátum, kedy bude mať manželko voľno v práci samozrejme neznamená, že sme si urobili PLÁN CESTY. Ako len mne toto slovné spojenie nepasuje. O našej ceste sme premýšľali asi 5 dní, no každý deň sme sa chystali niekam inam. Raz to bol last minute pobyt pri mori, potom to bola cesta autom čiastočne spojená s last minute pobytom pri mori, potom to bola len cesta po Európe, deň pred dovolenkou sme si povedali, že by sme chceli ísť cez Rakúsko smerom na západ a nakoniec sme sa ocitli v piatok večer v Bratislave s otázkou, ktorým smerom sa nakoniec nasledujúce ráno vyberieme.

A teraz sme tu. Prekročili sme hranice a ja som mala pocit, že sme sa ocitli v úplne inom svete. Sme v krajine, kde je príroda a história mocnejšia, ako moderné veľkomestá. Kde je úplne normálne postaviť si dom na vrchole hory medzi stromami. Pretože v podstate každý domček má svoj malý kopec, také nádherné to tu je!

Nikdy by som nepovedala, že práve táto krajina môže byť taká nádherná. Precestovali sme toho už celkom dosť, ale je len pár miest, ktoré mi berú dych a toto patrí do zoznamu. A to sme tu len pár hodín, no pár dní sa zdržíme. Chceme vidieť čo najviac.

Počas štvorhodinovej cesty z Bratislavy na toto krásne miesto drobček 2x na hodinu zaspal, urobili sme si prestávku na neskorý obed v Kirby’s v rakúskom mestečku Graz, spočítali sme všetky kamióny a autobusy, ktoré sme cestou míňali, niekoľkokrát sme zaspievali všetky pesničky z 3 cédečiek, ťapkali sme ručičkami, hádzali si loptu, učili sme sa lúskať prštekmi, ukázali sme všetky časti tela (hlava, ramená, kolená, palce, oči,…). A aby som nezabudla, zjedli sme toho naozaj dosť.

A teraz ležíme v Hoteli Birokrat, modlím sa, aby drobčeka už netrápil ďalší rastúci zúbok a tešíme sa, čo nám prinesie zajtrajší deň.

Moji milí, dovoľte mi, aby som vás na pár dní s nami privítala v Slovinsku.

Vaša N