Je ráno a von je krásne. Čistá modrá obloha, teplomer ukazuje 10° a my sa úplne spontánne rozhodneme dnešný deň stráviť mimo domova. Kým sa nachystáme, je pred obedom a vyrážame. Rozhodli sme sa, že naša prvá zastávka bude v Korytnici.

V Korytnici je o pár stupňov chladnejšie, slnko nesvieti tak intenzívne, aby roztopilo zvyšný sneh, preto sa prechádzame poväčšine po dosť šmykľavých chodníčkoch. Je to ale veľmi príjemná prechádzka. Drobec skúma okolie, na všetko ukazuje a chce, aby sme mu rozprávali. Dosť dlho sa rozprávame o aute, ktoré nemôže prejsť cez závoru. Netrvá to dlho a zrazu manželko stúpi do takého hlbokého snehu pri chodníku, že má celú nohu až po stehno mokrú. Pomaly sa vraciame do auta, aby sa osušil a pokračujeme ďalej smerom na Banskú Bystricu. Keby sme mali lepšiu obuv a trochu viac času pred drobcovým spánkom, určite by sme pokračovali v prechádzke až ku prameňom, kde si môžete naplniť fľašu čerstvo vyvierajúcou korytnickou vodou.

Po ceste smerom do Banskej Bystrice drobec v aute unavený zaspáva. Pod Donovalmi je naša obľúbená Koliba u sv. Krištofa, kde sme sa chceli naobedovať, ale drobca necháme spať a pokračujeme v ceste.

V Banskej Bystrici drobec stále spí, preto pokračujeme do Zvolena. Už dávnejšie sme chceli vidieť Zvolenský hrad. Zvolenský hrad sa nachádza v podstate v meste – nad námestím. Na Námestí SNP nachádzame výborne hodnotenú reštauráciu Bistro Chef, preto ostávame, čakáme, kým sa drobec zobudí. Obedovať budeme práve tam.

V reštaurácii nám oznamujú, že počas obedného menu nie je možné vybrať si z lístka, preto si vyberáme hovädzí burger a Pho Bo polievku z menu. V tejto reštaurácii vidíme, ako nám pripravujú jedlo v otvorenej kuchyni. Všade to krásne rozvoniava. Veľmi milo nás prekvapí, že aj napriek otvorenej kuchyni z nás pri odchode necítiť jedlo. Na obed čakáme niečo okolo 35 minút, no vidíme, že naše jedlo bude naozaj čerstvé. Čerstvo dopečené zemiaky naservírované k tomu najšťavnatejšiemu a najlepšiemu hovädziemu hamburgeru a esteticky krásne a chutne pripravená polievka Pho Bo nás presvedčia o tom, že na dobré sa oplatí čakať. Všetci traja sme skvele najedení a ochutnávame aj dezert. Zatiaľ jeden. Parený puding s jablkovým pyré som si nestihla ani poriadne obzrieť a už ho chlapci dojedli. Preto objednávame ešte jeden.

Po obede sme spokojne najedení a ideme sa prejsť po námestí. Aj napriek tomu, že je všade mnoho ľudí, cítime pokojnú atmosféru. Nikto sa nikam neponáhľa, všetci si užívajú prvé náznaky jari.

Nie sme ľudia, ktorí chodia na hrady za písanou históriou. Zvolenský hrad je zvonku nádherný, položený trochu vyššie nad mestom, s krásnym prostredím okolo hradu, vhodným na prechádzku a pozorovanie húkajúcich sanitiek na ceste.

Po ceste domov sa zastavujeme ešte v Banskej Bystrici v obchodnom centre na (druhý) dezert a v detskom kútiku, nech je naša cesta domov pokojnejšia.

Strávili sme krásny deň, ktorý si snáď čoskoro zopakujeme. Pokiaľ ešte neviete, čo by ste chceli cez víkend vidieť, určite vám môžem odporučiť práve tieto dve prechádzky. Jednu v meste, aby ste videli (možno) niečo nové. A tú druhú prírodnú, nech vás prvé jarné lúče nabijú veľkou energiou.

Želáme krásny víkend.

Vaša N