Budeme štyria

Článok o našom (staro)novom byte, článok o mojich obľúbených vlasových kozmetických vychytávkach, článok o mojej najobľúbenejšej dekoratívnej kozmetike, o tipoch na výlety. Toto všetko som vám sľúbila a za 3 mesiace som zároveň nenapísala ani čiarku. Prečo? Nebola som schopná. Pred takmer 4 mesiacmi sa náš život posunul ešte o krôčik ďalej, no ešte chvíľu sme to netušili. Až po niekoľkých týždňoch sme sa dozvedeli, že ešte tento rok k nám pribudne druhé malé krásne bábätko.

Keď som si po sebe prečítala poslednú vetu, zaplavila ma eufória a pocit šťastia. Opäť. Presne tak, ako keď som na tehotenskom teste zbadala druhú slabučkú čiarku. Na tú druhú čiarku sme čakali 4 mesiace, no prišla v tom najlepšom čase.

V najlepšom a zároveň najťažšom, pretože máme pred pracovnou sezónou a ja som od začiatku apríla takmer 2 celé mesiace nevyšla z domu. Jediný čas, keď som sa postavila z postele boli dni, kedy som išla na kontrolu bábätka ku doktorke. Toto boli pre mňa tie najkrajšie dni, kedy mi aspoň na pár minút bolo skutočne dobre.

Keby som mala porovnať prvé a druhé tehotenstvo, tak toto druhé je určite intenzívnejšie. Pri prvom som taktiež niekoľko týždňov preležala na posteli, no tentokrát to bolo ešte o čosi ťažšie. Môj žalúdok si so mnou robil čo chcel a to mi stačilo na jedlo len pomyslieť. Úplne som zabudla aké to je, nemať žalúdok ako na vode. Kým pri prvom tehotenstve sa to pri nevoľnostiach začalo a v 5. mesiaci aj skončilo, tentokrát mi neboli odopreté aj ďalšie (tehotenské) príznaky.

Priznám sa, že keď som v marci začala mať problémy s pleťou, ako prvé mi napadlo, či nemám novú kozmetiku, ktorá mi nesadla. Nemala som. Snažila som sa využiť všetky moje triky na peknú pleť a nič mi nepomáhalo. Začali mi vo veľkom množstve padať vlasy a vtedy som si povedala, že sa asi na mne podpisuje stresové obdobie posledných týždňov. Predsalen, drobčekova operácia pre mňa nebola jednoduchá.

Tehotenský test som si ale robiť nechcela. Ani mi to nenapadlo. Žiadny som doma nemala. No keď som raz išla na prechádzku do mesta, začalo mi vysychať v krku a bolo mi zle, v lekárni som si okrem vody kúpila aj jednu ružovú krabičku.

Keď mi test ukázaldve čiarky a túto krásnu správu nám potvrdila aj moja doktorka, vydržala som fungovať ešte 1 týždeň. Potom sa pridali všetky ďalšie možné aj nemožné tehotenské príznaky. Vedeli ste, že existuje napríklad aj tehotenská migréna? Ja nie. Do momentu, kedy sa mi 2x týždenne nezačala prejavovať.

Viac ako 7 týždňov som ostala ležať na posteli odkázaná len na môjho manželka a čiastočne na moju maminu, ktorá sa nám snažila pomôcť čo najviac vedela. Môj manželko bol všestranný, stál pri mne tak často, ako vedel. Pomáhal so všetkým, čo bolo treba. Len vďaka nemu naša domácnosť aspoň ako tak fungovala. Len vďaka nemu mal náš drobček väčšinu dňa nejaký program. Buď pomáhal tatinkovi s prácou, alebo mali vymyslené svoje „chlapské dni“. Myslím, že nikdy sa nedozviem celú pravdu, čo všetko robili, keďže drobec ešte nevie súvisle rozprávať. Ale to, že sa mu väčšinou ušiel aj kopček zmrzliny, tak s tým sa mi hrdo pochválil vždy, keď sa vrátil s tatinkom domov. Čo na tom, že von bolo celý apríl a máj 10-15 stupňov.

Musím ešte spomenúť jednu vec. Celé prvé mesiace som sa bála o mojom tehotenstve hovoriť. A to dokonca aj s rodinou. Bála som sa, aby sa niečo nestalo. Bála som sa ísť si kúpiť aj tehotenský čaj. Stále som čakala len na ultrazvuk, na ktorom by som videla biť srdiečko. Dúfam, že to celé bolo len kvôli hormónom a že tento prehnaný strach už zažívať nebudem.

Celý prvý trimester bol pre nás, ako pre rodinu náročným obdobím. Hlavne preto, lebo som nebola samostatná. Nebola som schopná fungovať bez pomoci. Celé 2 mesiace som nemohla okolo kuchyne ani prejsť, preto som vôbec nič nevarila. No zistila som, že moji chlapci mi budú oporou na 100% a to stále. V akejkoľvek situácii. Najviac ma dojímalo, keď ma drobček hladkal po vlasoch a nosil mi vodu, keď mi bolo najhoršie a sedela som skrútená v kúpeľni na zemi.

Aj keď mám konečne pocit, že nevoľnosti postupne ustupujú, môj manželko mi do dnešného dňa chystá raňajky do postele, aby som mala čo najlepší štart do dňa. Verím, že sa už čoskoro budem môcť z chuti najesť. Verím, že sa postupne stanem opäť plnohodnotnou maminkou pre svojho chlapčeka a budeme spolu variť pre tatinka výborné obedy. Verím, že si tehotenstvo už čoskoro začnem naplno užívať.

Vaša 2v1 N

Scroll Up