Kde bolo tam bolo, za siedmimi horami a siedmimi dolinami, bola raz jedna malá dedinka. A na konci tejto dedinky stála chatka, ktorá nás na pár dní preniesla do krásnej rozprávky.

Skúste si na chvíľu zavrieť oči. A predstavte si chatu. Červený exteriér s bielymi detailami. Terasa. Mnoho veľkých okien, vďaka ktorým do chaty preniká z každej strany svetlo a núti vás nadýchnuť sa pokoja. Ten pokoj má vôňu dreva. Vyčisteného vzduchu po daždi. Vôňu lesa a prírody. Chata stojí na prekrásnej nekonečnej zelenej lúke, takmer až pod lesom, a vy každú chvíľu čakáte, či uvidíte jedno z neškodných lesných zvieratiek.

Za chatou si predstavte ideálne miesto na grilovačku, či bláznenie s deťmi. Ako by vyzeralo? Je to krytý altánok v rovnakých farbách, aké má chata. S tou istou vôňou. Pre tých malých, najdôležitejších ľudí na svete, tam stojí ich vlastný domček plný hračiek. A ešte aj šmýkačka, pieskovisko a hojdačka. A to vás núti ostať celý deň von.

No večer so sebou prinesie tmu a chládok, preto svoje útočisko nájdete v chatke. Nesvietite si svetlami, pretože vám úplne dokonale stačí svetlo a teplo z krbu. A je už len na vás, či sa rozhodnete prečítať si pri praskajúcom dreve knihu, postavíte si s deťmi puzzle, alebo sa len potichu budete pozerať na tlejúce drevo, ktoré vašu myseľ úplne vypne a vleje do vás pokoj. Budete sa cítiť ako v rozprávke.

Ráno sa zobudíte do tejto pokojnej krajiny, kde neexistuje zhon, stres, ani zlá nálada. Celá chata je zaplavená čerstvým ranným svetlom. V diaľke počuť kikiríkať kohúta, ovečky sa presúvajú na pašu a upozorňujú na to zvončekmi, ktoré sa im hojdajú na krku. A vy si môžete na terase v pokoji vypiť kávu. Áno, skutočne aj keď máte deti. Pretože tie si môžu veselo behať po okolí. Nič im nehrozí.

Na obed chcete grilovať? Variť guláš? Nie je žiadny problém, pretože všetko, čo potrebujete, nájdete na tomto čarovnom mieste. O nič sa nemusíte starať, len sa rozhodnúť, na čo máte najväčšiu chuť a podľa toho naplniť chladničku.

Takto budete fungovať niekoľko dní. Každá bunka v tele bude naplnená relaxom. Deti večer zaspia s úsmevom na tvári a budú vás presviedčať, že na tomto mieste chcú ostať.

A teraz otvorte oči a predstavte si, že takéto miesto naozaj existuje. Je to Chatka menom Arctic House blízko Dolného Kubína v malej dedinke Osádka. Presne na tomto mieste sme strávili posledných pár dní. Veľmi sme si to užili. Ostali sme spokojní, naplnení pokojom a krásnymi zážitkami. Verím, že sa na toto čarovné miesto už čoskoro vrátime.

Vaša N

*článok vznikol v spolupráci s Chatou Arctic House